Ο Μίλτος Τεντόγλου ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και πολλοί ήταν αυτοί που σκέφτηκαν με χιουμοριστικό τρόπο και σκέφτηκαν την κοπέλα που το δίνει ψυχολογικό boost και τον βοηθάει, να φτάνει σε κάθε αθλητική κορυφή.

«Θέλω να ευχαριστήσω την κοπέλα μου που μου σπάει τα νεύρα και με κάνει να έρχομαι στους αγώνες τσιτωμένος και να ξεσπάω» είχε δηλώσει ο Μίλτος Τεντόγλου πριν από περίπου δυο μήνες, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου, μετά από ένα τρομερό άλμα που είχε πραγματοποιήσει.

Σήμερα (02.08.2021) ο Έλληνας πρωταθλητής -μέλος της Stoiximan Tokyo Team- κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο με άλμα 8.41μ. Στην τελευταία του προσπάθεια στον τελικό του μήκους.

Πολλοί ήταν αυτού που θυμήθηκαν αυτή τη χιουμοριστική ατάκα του Μίλτου Τεντόγλου και… νοερά είπαν ένα μεγάλο ευχαριστώ στη συγκεκριμένη κοπέλα.